Forum

Poradniki do pobrania

przyczyny amputacji stopy cukrzycowej (między innymi)

Więcej
2011/05/23 11:31 #2 przez ula
ula odpowiedział w temacie: Re: przyczyny amputacji stopy cukrzycowej (między innymi)
Wątpię, teraz pełno jest różnych "wynalazkow" tymbardziej na cukrzycę, która jak wiadomo jest nieuleczalna, a że tonący brzytwy się chwyta, to jest to najlepszy sposób na wyłudzenie pieniędzy od potrzebujących.Nie piszesz jaka to dolegliwość i jak to się objawia. Napisz coś więcej, może znajdzie się jakaś rada na Twoje problemy.
Temat został zablokowany.
Więcej
2011/05/18 11:20 #3 przez tina
tina odpowiedział w temacie: Re: przyczyny amputacji stopy cukrzycowej (między innymi)
Czy naświetlanie stopy podczerwienią może stopę uratować? Co na to specjaliści? Znalazłem na internecie taką lampę ( www.silmed.eu ) - emituje promieniowanie czerwone i podczerwone pulsujące wraz z polem magnetycznym. Używał to ktoś?
Temat został zablokowany.
Więcej
2011/04/21 14:01 #4 przez ula
ula odpowiedział w temacie: Re: przyczyny amputacji stopy cukrzycowej (między innymi)
Jeśli mogę coś poradzić to natłuszczaj stopy nawet dwa razy dziennie , jak możesz, bo u mnie zaczęło się od małego pęknięcia .Niestety nogi nie udało się uratować.No i chirurg naczyniowy nawet jak nic się nie dzieje, to chociaż 2 wizyty w roku.
Temat został zablokowany.
Więcej
2011/04/21 10:08 #5 przez bartosz
bartosz odpowiedział w temacie: Re: przyczyny amputacji stopy cukrzycowej (między innymi)
Niestety wszytsko co zostało napisane jest prawdą. Mnie lekarz wytłumaczył, że bez odpowiedniego zabezpieczenia stopy żadne leczenie nie pomoże. Jeśli są przeciążenia na stopie to rana raczej zawsze ma prawo powstać. Zalecił mi indywidualnie robione wkładki odciażającej i od dwóch lat mam spokój. Wkładki robiłem w Łodzi na Pasjonatów. Samo badanie trwa długo dopasowanie też, ale uważam że warto.
Temat został zablokowany.
Więcej
2010/12/01 17:23 #6 przez ula
ula odpowiedział w temacie: Re: przyczyny amputacji stopy cukrzycowej (między innymi)
Niestety moja sytuacja finansowa jest kiepska, wykupienie opatrunków to już wielki wydatek, środki przeciwbólowe wykupuję kosztem jedzenia. Taką chorą sytuację mamy w kraju. :-)
Temat został zablokowany.
Więcej
2010/11/28 16:27 #7 przez Maks73
Maks73 odpowiedział w temacie: Re: przyczyny amputacji stopy cukrzycowej (między innymi)

Witam wszystkich, jestem tu nowa na forum. Jestem po amputacji małego paluszka u stopy, ale w najbliższym czasie czeka mnie amputacja tejże stopy(cukrzycowej zresztą). Jestem leczona w specjalistycznej przychodni, których jest w Polsce obecnie chyba pięć. I tu od razu pochwalę się na czym polega "leczenie". Bywam w tej przychodni od 4 lat i jedynym środkiem zalecanym jest Octenisept tj. środek odkażający oraz aspiryna. Dlatego skutki tego leczenia są takie a nie inne. Jakie leczenie takie efekty tzn. amputacja. Też gdzieś czytałam, że amputacja to jest ten wariant oszczędnościowy i jest taniej.


Z tego co mi wiadomo, to dobrym narzędziem w walce ze stopą cukrzycową jest naświetlanie lampą Bioptron. Oczywiście zakup takiego urządzenia wiąże się z wydatkiem ok 3000 tys złotych, ale słyszałem wiele pozytywnych opinii na ten temat włącznie z uratowaniem stopy przed amputacją. Ula - spróbuj się skontaktować z jakims przedstawicielem Zeptera z Trójmiasta - bo Bioptron jest produktem zepterowskim, no i oczywiście z jakimś niezależnym od Zeptera lekarzem, który by sie mógł wypowiedzieć na ten temat.
Temat został zablokowany.
  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.180 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art